Neohodnoceno

Vzduchovka Browning X-Blade cal.4,5mm

Skladem (1 ks)
Kód: 1981
Značka: Browning
5 850 Kč
Kategorie: Vzduchovky
Záruka: 2 roky

Plnovýkonová Full Power verze s rychlostí střely až 310 m/s a energií až 24 J. Tyto parametry jsou přímo závislé na typu střeliva. Jedná se o maximální dosažitelné hodnoty.

Zlamovací vzduchovka Browning je vyráběna v licenci německou společností Umarex. Při natahování vzduchovky nedochází ke stlačení standardní pružiny, ale GAS pístu, což velmi příznivě ovlivňuje výkon, střelbu a výsledky na terči.

Princip zlamovacích vzduchovek GAS-píst: lomením hlavně dochází ke stlačení plynové vzpěry pístem, který je následně zachycen spoušťovým mechanismem. Po stisku spouště je píst hnán vpřed. Tím dochází k vytvoření tlaku, který následně žene střelivo z hlavně ven.

Ocelová drážkovaná hlaveň s délkou 445 mm kalibru 4,5mm je pokrytá polymerem nejspíš proto, aby se snížila celková hmotnost a zvýšil komfort při natahování vzduchovky. Celková délka vzduchovky pak činí 1 100 mm a hmotnost pak 3 500 g. Toto je ideální kompromis mezi hmotností a stabilitou vzduchovky po výstřelu.

Browning X-Blade II GP má robustnější ergonomickou syntetickou pažbu loveckého typu s lícnicí jak pro praváky tak leváky. Úchop je velmi stabilní, což je pro střelbu nutností. Kompletně černé pojetí vzduchovky ladí do taktického vzhledu.

Mířidla použitá pro model Browning X-Blade jsou standardu Tru-Glo, navíc je možné je snadno demontovat v případě použití optiky či kolimátoru, aby nepřekážely. Pro montáž optiky a jiných doplňků jsou zde klasické drážky 11mm.

Důležitým prvkem pro tento model je automatická pojistka proti výstřelu po natažení vzduchovky. K odjištění vzduchovky stačí pojistku stisknout vpřed.

Kategorizace zbraní dle českého zákona o zbraních č. 13/2021 Sb. Zbraně kategorie D je možné zakoupit od 18let, bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz nebo ji registrovat. Pro skladování a přepravu zde platí stejně jako pro ostré palné zbraně skladovat, přenášet a nosit skrytě. Se zbraní kategorie D můžete střílet nejen na střelnici, ale také v označeném bezpečném prostoru. 

Zpět do obchodu