Výroba zbraní

 

Naše flobertky Spielberg ke koupi zde

 

Jsme malá zbrojovka, která od roku 2002, kdy byla založena, rozšiřuje spektrum zbraní na českém trhu. Po letech vývoje byla v roce 2011 spuštěna sériová výroba - dlouhé zbraně vlastní konstrukce prodejné bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz, Flobertky Spielberg Brno 100F v ráži 6mm Flobert. Zbraň byla postupně modernizována a doplněna o další model, a to 200F v ráži 6 mm flobert o síle 7,5J.

 

V současnosti se již model 100F a 200F o síle 7,5J pro český trh nevyrábí, z důvodu nového zákona o zbraních, který přišel v platnost v únoru roku 2021. Tento zákon Flobertky zařazuje do kategorie C1 s nutností ohlášení na policii.

 

Jako bonus k registraci, zákon zrušil omezení výkonu flobertek ze 7,5J na plnou sílu. Tedy flobertky již nevyrábíme s odfuky a síla při měření je 31J.

Zákazník, který si zakoupí flobertku v kategorii C1 musí do 10 dnů od zakoupení ohlásit nabití flobertky na policii v místě trvalého bydliště. Flobertka se při prodeji přímo na prodejně převede v Centrálním registru zbraní na zákazníka a vytiskne se formulář o převodu zbraně kategorie C1. S tímto formulářem se pak zajde na PČR.

 

V současnosti vyrábíme 4 druhy flobertek, a to černá v klasickém provedení, černá se závitem na moderátor, černá v provedení carabina a niklové provedení. U niklového provedení není možný závit na moderátor. Všechny modely kromě carabiny mohou být ve dvou variantách pažeb, a to bukové a ořechové. Carabina je pouze v bukové pažbě. Na objednání jsou možné i barevné pažby - černá, modrá, červená a zelená.

Zpět do obchodu