O firmě

Spielberg Brno Arms s.r.o.

 

Zbrojovka Spielberg Brno Arms s.r.o. Byla založena v roce 2002 s cílem rozšířit nabídku zbraní na českém trhu. Po letech vývoje byla v roce 2011 spuštěna sériová výroba dlouhé zbraně vlastní konstrukce prodejné bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz, Flobertky Spielberg Brno 100F v ráži 6mm Flobert. Zbraň byla postupně modernizována a doplněna o další ráže. V současnosti firma nabízí zbraň v mnoha provedeních a všech rážích s okrajovým zápalem jak v ČR, tak v mnoha dalších zemích světa.

Při výrobě jsou využívány bohaté zkušenosti s přesným třískovým obráběním. Veškeré díly jsou precizně vyrobeny a důsledně kontrolovány. Samozřejmostí je použití kvalitních materiálů na všechny důležité díly. Podíl používaných slitin je naprosto minimální a jsou použity pouze tam, kde mohou přinést užitek v podobě snížení hmotnosti a nejsou nijak mechanicky namáhány.

Samotná montáž zbraní probíhá za použití tradičních puškařských metod a postupů. Ruční lícování a úpravu povrchů nevyjímaje. Kromě zbraní základních provedení je samozřejmě také možnost individuálních úprav dle přání zákazníka.

upraveny

 

Výroba zbraní

 

Naše flobertky Spielberg ke koupi zde

 

Jsme malá zbrojovka, která od roku 2002, kdy byla založena, rozšiřuje spektrum zbraní na českém trhu. Po letech vývoje byla v roce 2011 spuštěna sériová výroba - dlouhé zbraně vlastní konstrukce prodejné bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz, Flobertky Spielberg Brno 100F v ráži 6mm Flobert. Zbraň byla postupně modernizována a doplněna o další model, a to 200F v ráži 6 mm flobert o síle 7,5J.

 

V současnosti se již model 100F a 200F o síle 7,5J pro český trh nevyrábí, z důvodu nového zákona o zbraních, který přišel v platnost v únoru roku 2021. Tento zákon Flobertky zařazuje do kategorie C1 s nutností ohlášení na policii.

 

Jako bonus k registraci, zákon zrušil omezení výkonu flobertek ze 7,5J na plnou sílu. Tedy flobertky již nevyrábíme s odfuky a síla při měření je 31J.

Zákazník, který si zakoupí flobertku v kategorii C1 musí do 10 dnů od zakoupení ohlásit nabití flobertky na policii v místě trvalého bydliště. Flobertka se při prodeji přímo na prodejně převede v Centrálním registru zbraní na zákazníka a vytiskne se formulář o převodu zbraně kategorie C1. S tímto formulářem se pak zajde na PČR.

 

V současnosti vyrábíme 4 druhy flobertek, a to černá v klasickém provedení, černá se závitem na moderátor, černá v provedení carabina a niklové provedení. U niklového provedení není možný závit na moderátor. Všechny modely kromě carabiny mohou být ve dvou variantách pažeb, a to bukové a ořechové. Carabina je pouze v bukové pažbě. Na objednání jsou možné i barevné pažby - černá, modrá, červená a zelená.


Zpět do obchodu